Fremad Amager trak Nykøbing FC i anden runde af Oddset Pokalen. Holdene har nu også fundet en spilledato. Kampen afvikles tirsdag den 10. september 2024 på Nykøbing FCs hjemmebane Lollands Bank Park.

I sidste uge blev der trukket lod til anden runde i Oddset Pokalen. Fremad Amager blev parret sammen med Nykøbing. FC. Det er første gang, at de to klubber mødes i pokalen. Der er kick-off tirsdag den 10. september 2024 klokken 19.00 på Lollands Bank Park.

Allerede fire dage forinden mødes de klubber også, når det gælder 6. spillerunde i 2. division. Det sker ligeledes på Lollands Bank Park med kick-off klokken 19.00.

Martin Timm Holmstav
Indehaver af Fremad Amager Statistik, der holder styr på alt statistik omkring Fremad Amagers førstehold. Martin Timm Holmstav er tidligere pressechef i Fremad Amager, hvor han også har spillet kampe for klubbens tredje-, fjerde- og U/21-hold. Kan kontaktes på martin@fremad-amager.dk.